Motocyklové vyhřívací doplňky amerického výrobce Heat Demon

Pokud se domníváte, že motocyklová vyhřívání s nadcházejícími teplotami nad 20°C postrádají smysl, nezapomeňte, že i v tomto období může během noci, nad ránem, či za soumraku, teplota poklesnout pod 10°C. A to už je důvod zapnout vyhřívání, pokud si chcete jízdu opravdu vychutnat. Kdo nikdy nezkusil komfort, jaký přináší vyhřívaná rukojeť, vyhřívání sedadla, vyhřívaná obuv či vyhřívaná vesta při chladnějších klimatických podmínkách, netuší, oč přichází. V následujících řádcích vám představíme vyhřívaná řešení amerického výrobce Heat Demon, které exkluzivně na český a slovenský trh přináší společnost VPM tech s.r.o.

Heat Demon produkty jsou stylové, efektivní a poskytují vysoký tepelný výkon, který je možné regulovat podle Vaší potřeby. Pokud hledáte kvalitu za přijatelnou cenu v oboru vyhřívání vašeho motocyklu, výrobky Heat Demon jsou určeny právě vám.

Rukojeťová vyhřívání

Nabízejí nejpokročilejší řešení v oboru. Snadno se instalují a poskytují největší tepelný výkon při nejnižším odběru energie.

Rukojeťová vyhřívání Heat Demon jsou kompatibilní jak s motocykly Harley Davidson, tak i motocykly jiných výrobců. Vždy vám umožní použití stávajících rukojetí a svým provedením jsou důkazem, že ne vždy musíte kvůli komfortu slevovat ze svých požadavků na design.

Ve vyhříváních Heat Demon nejsou používány ani rezistory ani reostaty. Termistorová regulace zvolené teploty vyhřívání zabezpečuje její přesné držení bez výkyvů vlivem změn teplot okolí nebo kolísání napětí.

Řešení vnitřních vyhřívání rukojetí představuje instalaci dovnitř řídítkové tyče. U vyhřívání vnějších jsou topná tělíska nalepena na řídítkovou tyč. Oba způsoby řešení umožňují zachování originálních rukojetí a jejich původní tloušťky.

Ovládání topení pamatuje i na ergonomii a bezpečnost řidiče za jízdy. Změnu intenzity topení tak můžete pohodlně provést palcem pravé nebo levé ruky, aniž byste museli opustit silnici pohledem. Ovladač nabízí 4 úrovně teploty, ergonomicky přívětivou světelnou signalizaci a sám o sobě je díky stylovému provedení designovým prvkem. Ovládání teploty je řízeno mikroprocesorem, který zabezpečuje její přesnou regulaci, eliminující nepříjemné kolísání. Ke snadné orientaci o zvolené úrovni slouží vizualizace LED diodami. Navíc je možné jejich jas upravit - jasná ve dne, tlumená v noci.

Vyhřívací sady HEAT DEMON obsahují vše, co potřebujete ke snadné instalaci: ovladač teploty s LED signalizací, 2 topná tělesa, kabely, provlékací pomůcku ke snadné instalaci kabelů skrz řídítkovou tyč, lepidlo.

Mezi další výhody patří:
 • Rychlý náběh topení.
 • Černé nebo chromované provedení.
 • Celé řešení rukojeťového vyhřívání je voděvzdorné.
 • Termistorová regulace zvolené teploty vyhřívání zabezpečuje její přesné držení bez výkyvů vlivem změn teplot okolí nebo kolísání napětí.
 • Cenově dostupné.
 • Zvyšují komfort a bezpečnost řízení.
 • Kompatibilní s většinou typů rukojetí.
 • Výkon 40W, proud méně než 3A.

Vyhřívané sedlo

Kdo jezdíte lyžovat do Alp, určitě jste měli možnost zakusit komfort vyhřívaných sedadel na tamních lanovkách. Byť se sedadla dotýkáte jen velmi malou plochou těla, přesto cítíte, jak do vás teplo proudí a prohřeje jaksi celé tělo. Podobně příjemné je moci si užívat vyhřívání sedadla na vašem skútru, enduru, chopperu, apod.

 • Instaluje se pod standardní tovární potah sedadla motocyklu. Fixuje se pomocí kvalitní 3M lepící fólie, aby v průběhu používání nedocházelo k posuvům.
 • Topné těleso je ultra-tenké, vyrobeno z karbonových vláken – extrémně odolný materiál s dlouhou životností.
 • Rozměry 19 x 22,5 cm.
 • Výkon 20W se spotřebou méně než 2A.
 • Balení obsahuje připojovací kabel.

Vyhřívaná vesta

Z dalších produktů nejen pro motorkáře určitě stojí za zmínku vyhřívaná vesta. Je ideální jak pro motocyklisty, řidiče čtyřkolek a sněžných skútrů, tak pro lovce, myslivce, rybáře a další zimní aktivisty. Vesta nabízí přesně tvarované a lehké provedení, které skvěle padne pod vaši bundu. Vybírat můžete z velikostí S - 4XL. Umožňuje navíc snadné přizpůsobení vaší velikosti díky soustavě zipů a pružných elementů. Samotná vesta je vyrobena z Taslanového vlákna, které se vyznačuje extrémní trvanlivostí a odolností vůči vodě.

Jak je řešeno vyhřívání? O to, aby Vám bylo dostatečně teplo i ve velmi chladných podmínkách, se stará dvojce topných těles na hrudník a záda. Jsou vyrobena z karbonových vláken, takže se nemusíte obávat poškození v případě přehýbání. Snesou tak opravdu hodně. Jsou navíc snadno odnímatelná a umožňují tak běžné praní vesty samotné.

Určitě vás v tuto chvíli napadá otázka, jak je řešeno elektrické napájení vesty. Existují dvě základní varianty provedení. První variantou je napájení přídavnou Li-Ion nabíjecí baterií Samsung™. Parametry baterie 11.1 volt / 4400 mAh. Umožní vám až 7 hodin provozu vaší Heat Demon vyhřívané vesty. Druhou variantou je napájení přímo z vašeho motocyklu, čtyřkolky, sněžného skútru, či jiného powersport vozidla. V takovém případě stačí jen pomocí propojovacího kabelu spojit s vaším motocyklem. O regulaci teploty se stará jedno zónový ovladač teploty s možností regulace 5-ti úrovněmi a opět LED světelnou signalizací. Samozřejmostí je ochrana proti zkratu, přepětí a podpětí. Proudový odběr je méně než 3A.

Vyhřívání obuvi

Hlavně vlastníci chopperů ocení vyhřívání obuvi. Jejich nohy jsou velmi exponovanou částí těla. Kdo jste za jízdy zmoknul, určitě mi dáte za pravdu, že pokračovat v jízdě, byť je i teplo, je velmi nepohodlné. Ale nemusí tomu tak být, pokud si pořídíte další vyhřívaný doplněk značky Heat Demon – vyhřívané vkládací stélky obuvi.

 • Snadným přizpůsobením velikosti zastřižením jsou vhodné do všech bot.
 • Ultra-tenké vyhřívací elementy vyrobené z high-tech karbonového vlákna.
 • Hřejí v celé ploše, od paty až k prstům.
 • Výkon 18W se spotřebou 1.5A.

Všechny vyhřívací doplňky firmy Heat Demon se mohou propojovat pomocí 2,5 mm konektorů, v kterých proudí stejnosměrný proud. Nabízí tak snadno rozebíratelné propojení a vzájemnou kompatibilitu nejen v rámci produktů značky Heat Demon.